Kachlová kamna

Kachlová kamna jsou krásným designovým prvkem každé místnosti, ve které si chcete užívat přírodní teplo. Kachlová kamna jsou primárně určená pro vytápění, takže nejsou vybavená plotnou ani troubou. 

Velmi výhodnou variantou jsou kachlová kamna s akumulačním systémem, který efektivně předává teplo do prostoru. Ušetříte díky vysoké účinnosti spalování a získáte topidlo, které vám v provozu vydrží desítky let. 

Kachlová kamna mají mnoho podob, velikostí, vlastností a designů. Ozvěte se mi. Na první konzultaci zdarma probereme všechny možnosti. 

Kachlové sporáky

Kachlové sporáky na rozdíl od kachlových kamen slouží především k vaření, pečení a další tepelné úpravě potravin. V kuchyni nebo světnici budí nádherný dojem. Vytápění je však druhotná funkce, díky které získáte teplo jen v kuchyni a jedné přilehlé místnosti. 

Pokud byste chtěli s kachlovým sporákem vytápět také další místnosti, možností je zabudování originálního výměníku na vodu. 

Je hodně možností, jak může kachlový sporák vypadat a jaké má funkce. Spojme se a dořešme podrobnosti na první konzultaci zdarma. 

Postup realizace

Posouzení a návrh kachlového sporáku nebo kamen

Než začnu navrhovat a stavět, posoudím místo, kde budou kachlová kamna nebo sporák. Stavím se osobně nebo se řídím podle projektové dokumentace.

Poradím vám, jestli se vám hodí spíš kachlová kamna nebo sporák. Společně se podíváme na to, jaké jsou možnosti designu, technologií a objevíme další parametry.  

Shrnutí posouzení a návrhu:

 • Úvodní konzultace zdarma
 • Posouzení místa stavby osobně nebo dle projektové dokumentace. 
 • Navržení vhodného řešení dle místních dispozic. 
 • Vypracování návrhu a 3D vizualizace. 

Výběr technologie a cenová nabídka

 • Zjistím, co od krbu nebo kamen očekáváte. Chcete je mít jen jako designový prvek? Nebo s nimi chcete vytápět celý dům? Všechny tyto informace poslouží jako základ pro výběr technologie.Jakmile mám pohromadě všechny důležité podklady a parametry, zašlu vám cenovou nabídku, ve které najdete přesnou kalkulaci.Zaměřím se na:
  • Výběr typu kachlí a dalšího příslušenství. 
  • Typy a značka vložek. 
  • Detaily možnosti akumulace. 
  • Jaký způsob přikládání vám bude vyhovovat. 

Zaměření a stavba

Nejprve se dostavím k přesnému zaměření. Doladím veškeré detaily, aby kachlová kamna nebo sporák fungovaly perfektně. Po určení termínu realizace se na základě projektové dokumentace a návrhu pustím do práce. 

 • Pro stavbu jsem vybavený odborným vzděláním a praxí. Realizaci provádím podle technických norem a postupů předepsaných výrobcem. 
 • Na všechny krby a kamna se vztahuje záruka 3 roky

V průběhu realizace rád poradím a pomůžu se vším, co se kachlových krbů a kamen týká. 

První zatopení a proškolení obsluhy

Hotovo! Vaše nádherná kachlová kamna nebo sporák jsou připravená k použití. Po dokončení stavby vám předám hotové dílo a předvedu vám, jak “kachláky” roztopit a udržovat oheň. 

Není to nic složitého. Každá kamna a sporák však mají odlišné parametry a je třeba znát všechny finty. Pak už si jenom užíváte pohodu, kterou vám kamna poskytnou po dobu desítek let.